Duben 2008

Jáá

30. dubna 2008 v 21:15 Něco víc o mě :)
Ahojky já jsem Jůlie Blue něco o mě!!!
Mám ráda zvířata hlavně pejsky a křečky!!!
A taky knížky a filmy Harryho Pottera a taky E-Bradavice
V E-Bradavicích chodím do Mrzimorské koleje do 1.ročníku
Jsem moc ráda že jsem se tam dostala!
Za to díky

Tak jak dneska????

30. dubna 2008 v 21:02 My Diary
Datum: 30.dubna.2008
Čas: 21:00
Icq: Online jak jinak :D
Počasí: Netušíím:D venku je tma
Oblečení: Rifle a tričko

Profesoři Bradavic

20. dubna 2008 v 16:21 Harry Potter
Albus Brumbál (současný)
Michael Gambon
19. října 1940
Albus Brumbál (zesnulý)
Richard Harris
1. října 1930
Minerva McGonagallová
Maggie Smith
28. prosince 1934
Severus Snape
Alan Rickman
21. února 1946
Sybila Trelawneyová
Emma Thompson
15.dubna 1959
Quirrell
Ian Hart
8.října 1964
Pomona Prýtová
Miriam Margolyes
18.května 1941
Remus Lupin
David Thewlis
20. března 1963
Alastor Moody
Brendan Gleeson
29. března 1955
Gilderoy Lockhart
Kenneth Branagh
10. prosince 1960
Filius Kratiknot
Warwick Davis
3. února 1970
Madam Hoochová
Zoe Wanamaker
19.května 1949
Rubeus Hagrid
Robbie Coltrane
30. března 1950

Další studenti Bradavic

20. dubna 2008 v 15:37 Harry Potter
Neville Longbottom
Matthew Lewis
27. června 1989
Dean Thomas
Alfred Enoch
2. prosince 1988
Cedric Diggory
Robert Pattinson
13. května 1986
Oliver Wood
Sean Biggerstaff
15. března 1983
Seamus Finnigan
Devon Murray
28. října 1988
Angelina Johnsonová
Tiana Benjamin
5. října 1984
Ufňukaná Uršula
Shirley Henderson
24.listopadu 1965
Vincent Crabbe
Jamie Waylett
21. července 1989
Gregory Goyle
Joshua Herdman
9. září 1987
Draco Malfoy
Tom Felton
22. září 1987
Cho Changová
Katie Leung
8. srpna 1988
Tom Riddle
Christian Coulson
3. října 1978
Percy Weasley
Chris Rankin
8. listopadu 1983
Ginny Weasleyová
Bonnie Wright
17. února 1991
Fred a George Weasleyovi
James a Oliver Phelps
25. února 1986

Harry, Ron, Hermiona

20. dubna 2008 v 15:06 Harry Potter
Harry Potter
Daniel Radcliffe
23. července 1989
Hermiona Grangerová
Emma Watson
15. dubna 1990
Ron Weasley
Rupert Grint
24. srpna 1988

Sirius Black-Gary Oldman

18. dubna 2008 v 21:21 Harry Potter

Sirius Black

Narozen: r. 1960 - zemřel v červnu 1996

Bradavice: r. 1971 - 1978, Nebelvír

Přezdívka: Tichošlápek

Oči: černé

Vlasy: černé; nechává je ledabyle růst, když má problémy a krátké je má, když jdou věci dobře

Zuby: žluté

Postava: vysoká a od Azkabanu velmi hubená

Rozlišovací znaky: velmi hezký - šlechtický, poněkud zpupný a domýšlivý Black dobře vypadá, když dost jí. Jeho smích připomíná štěkot

Neobvyklé schopnosti: Zvěromág (gigantický černý pes)

Sirius Black se narodil v roce 1960, jako čistokrevný kouzelník a starší ze dvou bratru (jeho bratr - Regulus Black). Než nastoupil do Bradavic, vyrůstal v Blackově rodinném domě v Londýně - Grimmauldovo náměstí 12. Blackovy sestry - Bellatrix Blacková Lestrangeová; Andromeda Blacková Tonksová a Narcissa Blacková Malfoyová - jsou jeho sestřenice a přes ně jejich děti Nymfadora Tonksová a Draco Malfoy. Artur Weasley je Siriusův bratranec z druhého kolena a Molly Weasleyová něco jako jeho sestřenice.

Siriusovi rodiče byli zuřivě pro čistou krev, sami nebyli Smrtijedi, ale podporovali Voldemortovy vize o čistotě Kouzelnické rasy. Upřednostňovali jejich mladšího syna, Reguluse, který sdílel jejich názory; Sirius byl něco jako rebel už od dětství. Byl zařazen do Nebelvíru, přestože pro jeho rodinu byl tradiční Zmijozel. A potom jako dospělý s odměnou 10 000 Galeonu na jeho hlavu. Měl chuť dělat neplechy; strávil hodně svého času po škole se svým nejlepším přítelem Jamesem Potterem, který mu byl bratrem více než Regulus. Také tvořil pevné kamarádské pouto s Remusem Lupinem. Jeho kamarád byl i Petr Pettigrew. Nenáviděl Severuse Snapea. Tato nenávist prostoupila celý jejich život.

Sirius, společně s Remusem J. Lupinem, Jamesem Potterem a Petrem Pettigrewem byli celou dobu v Bradavicích parta. Aby dělali společnost Remusovi, když se přeměnil ve vlkodlaka, tak se v pátém ročníku, když jim bylo 15, nelegálně stali zvěromágy. Každý úplněk se čtyřka pohybovala po pozemcích, a díky tomu mohli napsat Pobertův plánek. Přezdívka Siriuse je Tichošlápek. Když bylo Siriusovi 16 let, utekl z domu a byl přijat Jamesovými rodiči jako jejich druhý syn. Měl je rád více než Blackovy - jeho matka ho poté vydědila.

Když skupinka přátel v roce 1977 opustila Bradavice, James Potter se oženil s Lily Evansovou a Sirius byl jejich nejlepší přítel. Objevil se na jejich svatebních fotkách jako šťastný mladý muž. Celá pětka - Potterovi, Lupin, Pettigrew a Black - vstoupili do Řádu Fénixe a bojovali v první válce proti Voldemortovi.

Sirius byl jmenován Harryho kmotrem, když se Harry v roce 1980 narodil a byl ustanoven jeho opatrovníkem pro případ, že by se něco Lily a Jamesovi stalo - něco předvídatelného pro členy Řádu - v nejhorších dnech přesila dvacet na jednoho. Sirius měl být Strážcem Potterova tajemství, ale v poslední chvíli je přesvědčil, aby použili Petra. Když se Sirius dověděl, že byli Potterovi napadeni té zlé říjnové noci, jel do Godrikova dolu na jeho létající motorce, ale našel dům v troskách. Potkal ho tam Hagrid. Sirius říkal, že jako Harryho kmotr, si ho může vzít, ale Hagrid, který poslouchal Brumbálovy rozkazy mu ho nedal a odvezl ho do Zobí ulice. Sirius mu dal na cestu svou létající motorku. Sirius sám pak vypátral Petra a měli spolu hádku na mudlovské ulici. Petr křičel, že Sirius zabil Jamese a Lily a potom vyslal velkou explozi. Sirius byl obviněn z vraždy Potterových a 13 mudlů a byl poslán do Azkabanu.

V roce 1993, po obdržení výtisku novin od Korneliuse Popletala (byl tam na inspekci), Sirius uviděl v Denním Věštci článek o výletu Weasleyových do Egypta - a tam, na titulní stránce, byl Petr Pettigrew v jeho Červíčkovské podobě. Kluk, na jehož rameni Petr seděl se měl letos vrátit do Bradavic, kde byl i Harry. Řízen vědomím, že jen on sám je schopen ochránit Harryho před nebezpečím, které tam bylo, když tam byl Červíček - Harry poslední žijící pojítko k jeho nejlepšímu příteli - Sirius se proměnil do své psí podoby a proplížil se přes stráže a v noci doplaval na pevninu. Cestoval do Surrey, aby poprvé spatřil svého kmotřence, kterému bylo 12 let, potkal Harryho na Magnoliové ulici, pak zamířil na sever do Bradavic (viděl, že tam pojede i Petr - jako Prašivka)

Opět byl v Bradavicích. Dvakrát se vloupal do zámku, jednou rozpáral Buclatou dámu v jejím obraze a jednou rozpáral nožem závěsy u Ronovy postele. Trio, Lupin a Snape ho objevili v Chroptící chýši a vyslechli pravý příběh o tom, co se stalo v noci z 31. října na 1. listopadu 1981. Siriusovým jediným cílem bylo najít Petra a ochránit Harryho. Harry a Hermiona použili Obraceč času, aby zachránili jeho a Klofana.

Vrátil se do Británie, když Harryho opět začala bolet jizva. Ještě jednou v psí podobě absolvoval cestu do Bradavic k ochraně Harryho. Byl u Harryho, když po turnaji Tří kouzelníků ležel na ošetřovně. Brumbál ho požádal, aby šel za Remusem a svolali "starou partu" pro nadcházející bitvu s Voldemortem.

Jako poslední žijící člen rodiny Blacku, Sirius zdědil rodinný dům - Grimmauldovo náměstí 12 - a dal ho Řádu Fénixe jako ústředí. Žili tam společně s Remusem Lupinem. Díky odměně 10 000 Galeonů za jeho hlavu a faktu, že Červíček bezpochyby řekl Voldemortovi o jeho podobě zvěromága, byl Sirius v tom domě uvězněn měsíce.

V červenci 1996 přišel Sirius do probíhající bitvy na Oddělení záhad - bojovali proti Smrtijedům. Sirius bojoval proti své sestřenici Bellatrix a těsně před koncem bitvy ho zabila. Jeho tělo propadlo přes záhadný oblouk a nemůže se vrátit.

Gary Oldman

Datum narození: 21.03.1958

Místo narození: New Cross, jižní Londýn, Velká
Znamení: Beran
Vyrůstal v neutěšených poměrech jako nejmladší ze tří dětí svářeče, který rodinu opustil, když bylo G. O. sedm let. Od mládí se věnoval malování a hře na klavír. Jakmile však uviděl Malcolma McDowella ve filmu Kdyby..., rozhodl se pro herectví.V roce 1979 ukončil dramatické kurzy na Rose Bruford College v Sidcupu a nastoupil angažmá do York Theatre Royal a poté do Glasgow Citizen's Theatre, s jehož souborem se zúčastnil turné po Evropě a Jižní Americe. Na jevišti londýnského Royal Court Theatre zaujal rolí Scopeyho, za jejíž ztvárnění ve hře Edwarda Bonda Papežova svatba byl vyhlášen Britskou divadelní asociací za nejnadějnějšího herce 1985. V ten sámý rok se podělil s Anthony Hopkinsem o London Critics' Circle Best Actor Award. Účinkoval také v Royal Shakespeare Company.Po několika TV rolích se prosadil úlohou zpěváka a baskytaristy Sida Viciouse, vůdčí osobnosti punkové skupiny Sex Pistols, o jehož tragickém osudu a výstřední kariéře pojednává polodokumentární formou hudební drama Sid a Nancy (r. A. Cox). Hrdinové, či spíše antihrdinové, které na film. plátně ztělesňuje, se v mnohém podobají někdejším americkým rebelům bez příčiny 50. let i britským mladým rozhněvaným mužům 60. let, neboť se rovněž bouří proti dobovým konvencím, dráždí svými okázalými gesty a jejich rozporuplné životy často končí tragicky.Těmito rysy se vyznačuje mj. legendární anglický dramatik 60. let Joe Orton, zavražděný ze žárlivosti svým homosexuálním partnerem, spisovatelem Kennethem Halliwellem (Alfred Molina), v životopisném dramatu Nastražte uši (r. S. Frears).Poč. 90. let přesídlil do USA, kde vytvořil několik postav záporných charakterů, které kolem sebe rozsévají strach a smrt: Lee Harvey Oswald, vrah prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, v politickém thrilleru JFK (r. O. Stone); upírský hrabě Dracula ve film. adaptaci románu Brama Stokera Dracula (r. F. F. Coppola); totálně zkorumpovaný a psychopatický policejní agent z protinarkotického oddělení Stansfield, jemuž se vymkne z rukou vražedná akce, v kriminálním snímku Leon (r. L. Besson).V roce 1995 rozjeli Gary Oldman a manager/producent Douglas Urbanski produkční společnost The SE8 Group, která zaštítila Oldmanův debut Nil By Mouth, který si Oldman i napsal. Tento film otevíral hlavní soutěž 50. ročníku MFF v Cannes a herečka Kathy Burke za roli v tomto snímku získala ocenění v kategorii Nejlepší herečka. Tento film Oldmanovi zajistil prestižní cenu Channel 4 na Edinburgh Film Festival v roce 1997. V roce 1998 získal film Nil By Mouth cenu BAFTA za Nejlepší britský film a Nejlepší scénář, jakož i další nominace v kategorii Nejlepší herec a Nejlepší herečka.Gary Oldman pracoval např s Ridley Scottem na filmu Hannibal nebo s Tony Scottem na Pravdivé romanci. V letech 1997 a 1998 hrál v Pátém elementu, Air Force One a Ztraceni ve vesmíru. Tyto snímky plus Coppolův Drákula jej umisťují do nevelké skupiny herců, jimž přišly do kina čtyři filmy po sobě a okamžitě se vyšvihly na špici žebříčků návštěvnosti.V roce 1998 Oldman hrál a po stránce produkce zajišťoval projekt SE8 Group Kandidáti, který byl nominován na tři Oscary. Milovníci televizní série Přátelé si jistě vzpomenou na jeho hostující roli alkoholického doktora, za níž získal nominaci na cenu Emmy. Z ostatních televizních projektů jmenujme Meantime od Mike Leigha a Firmu od Alana Clarka.V roce 2004 se objevil ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu a to v roli Siria Blacka, Harryho kmotra, který nedávno utekl z vězení v Azkabanu. Z natáčení dalšího pokračování, nesoucího název Harry Potter a Ohnivý pohár (2005) se Gary Oldman přesunul na natáčení filmu režiséra Christophera Nolana Batman začíná, kde ztvárnil Jima Gordona.Během natáčení (probíhalo v létě 1994 v České republice) životopisného snímku o Ludwigu van Beethovenovi Nehynoucí láska (r. B. Rose), v němž propůjčil svou zachmuřenou tvář hudebnímu géniovi, se sblížil se svou partnerkou Isabelle Rosselliniovou. Z manželství s Donyou Fiorentinovou (1997-2001) má syny Charlieho (nar. 1999) a Gullivera (nar. 1997).

O mě!

16. dubna 2008 v 19:45 Něco víc o mě :)

Oblíbené:


Hudba- metal melodickej ale hlavně gotickej
Skupina- Nightwish suprrr

Spisovatel- J.K. Rowlingová

Lemony Snicket

Jacqueline Wilsonová

Sport- Aerobick

Plavání

Lyžování

Film- Harry Potter

Piráti z Karibiku

Shrek:D

Kniha- Hrarry Potter 1-7

Skoro všecky od Jacqueline W

Řada nešťastných příhod 1-13

Můj milovanej křeček

15. dubna 2008 v 20:54 Něco víc o mě :)
Měla jsem Zlatého křečka Pralinku dožila se 2 a půl let
A tohle je snad jedinná její fotečka kterou mám:(

Můj Pejsééék

15. dubna 2008 v 20:45 Něco víc o mě :)
Můj pejsek Bára je to Labradorský retrívr budou jí 3 roky.
Tak a tohje je ona Bára
A zase Bára